| M3ntosana a întrebat:

Din ce grupa de alimente fac parte pepenele si maslinelethinking

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fruct al măslinului, comestibil, de culoare brună-verzuie, foarte bogat în ulei iar pepenele se cultivă pentru fructul său, care se coace vara, conține multă apă și este de gust dulce.
Pa, pa.

| Dumnezău a răspuns:

Pepenele si maslinele fac parte din urmatoarea categorie: Alimente pentru comunitatea gay si gospodine/studente nefutubile ce urmaresc cu patos True Blood, serial de vampiri cu nume de telenovela(n.r. El Sangre Real in spaniola)

| XxBalonasheeXx a răspuns:

Din grupa amfibienilor

| jerrygabrielle a răspuns:

Grupa a IV-a de alimente : Legumele si fructele

| jerrygabrielle a răspuns:

Si maslinele sunt fructebig grin

| jerrygabrielle a răspuns:

Http://agroromania.ro/......)-142.html pentru cei care spun ca maslinele sunt legume;).Si rosia tot fruct este.

| ReiVaN a răspuns:

Maslinele sunt legomee hellooooo.
pepenle este fructhappy
nu yoate plantele cu seminte sunt fructe. uite de ex bananele nu au seminte si totusi sunt fructe.
conteaza gustul!

| LauraSpataru a răspuns:

Nu, maslinele sunt fructe. Ce creste in copac e fruct. Iar maslinele cresc in copaci.