| stefand195 a întrebat:

Dupa parerea voastra care este cea mai buna mancare romaneasca

Răspuns Câştigător
| Sharlyzz a răspuns:

Deci:

1.Mancarea romaneasca e cea mai bunaa:X[ am avut ocazia sa vizitez multe tari, ab chiar si Franta si am observat ca mancarea de acolo e ciudata, nici nu stiai ce mananci.Acolo branza e desert, iar mini croasantele alea sunt cu sunca...+branza]

2.Cand am ajuns in tara, ne-am dus direct la un restaurant si am comandat sarmaluteeelove struck, asa ca sarmalele sunt pentru mine cea mai bun mancare romaneasca.

3.Pe locul 2 si 3 sunt mamaliga si micii.

13 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, orice mancare facuta cu specific Romanesc, fara sa adaugi diferiti aditivi e buna, deci mancarea facuta de tine acasa, nu la restaurante...noi stim sa gatimsmugsmugsmug sarmalute, fasole cu ciolan, tochituri, racituri etclove strucklove struck

| Joannaa a răspuns:

Mamaliga cu smantanalove struck, si sarmalele dar ele sau inventat in Turciawinking

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @stefans195! Mâncare românească ar fi tochitura cu mămăliguță și un pic de brânză alături.
O zi cu zâmbet să ai!

| NoNameJunior a răspuns:

Sarmalelelove strucklove struck.

| mistikk a răspuns:

Sarmalele

| redtulip a răspuns:

Ardeii umpluti, ciorba de burta, bulzul ciobanesc, borsul, cuib de viespi, cozonacul moldovenesc, haios, mucenici, pasca, placinta poale in brau, pogacele.

| Dema a răspuns:

Sarmalele

| Bluef4 a răspuns:

Inghetata de furnici.

| SadRomance a răspuns:

Mie imi plac sarmanele, fasolea cu ciolan, raciturile :X delicios.si desert: cozonac, pasca, clatite, pandispan, chec.big grin

| Vla2xD a răspuns:

Sarmalele.Sunt,parca,mini-shaorme.Si daca adaugam niste smantana... yum yum.Delicios.

La naiba, iar mi-e foame sad

| Daygum a răspuns:

Fasole.

| Kinkyz a răspuns:

Berea impreuna cu orice.

| fluid a răspuns:

Pita cu slana rosii branza ceapa laughing :X