| croissant a întrebat:

De ce cartofii prajiti de la mec sunt mai buni?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Am citit un articol cu o fabrica de cartofi congelati din Austria care livreaza in principal pentru Mc dar si pentru marile lanturi de magazine din toata Europa. Cartofii sunt culesi, ajung in fabrica, sunt curatati, taiati, preprajiti, dati cu niste substante care impiedica fermentarea amidonului. Cei lungi si frumosi sunt pastrati pentru Mc si ceilalti pentru magazine.
Daca iti cumperi cartofi congelati si ii faci acasa o sa vezi ca sunt cam la fel ca aia de la Mc

9 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu trebuie să fie neapărat de la mc. Poți să cumperi cartofi prăjiti congelati din hypermarket. Se prăjesc mult mai repede și devin crocanti pe exterior.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca sunt cei mai nesănătosi

| Drimmero a răspuns:

Cred ca n-ai mancat cartofi prajiti facuti acasa imbibati in ulei care sunt moi, sau aia crocanti cu crusta maro pe ei si cu cascaval ras deasupra si bulion unde sa-i bagi + aripiroare, le da clasa mc-ului, kfc-ului.

| SilentRain a răspuns:

Mai buni? Categoric nu! Cartofi făcuți de mine cu usturoi și unt sunt buni nu uscaturile de la Mc

| Sofer a răspuns:

Nu știu cum sunt aia de la mec dar cartofi prăjiți făcuți acasă sunt cei mai buni.

| ywar a răspuns:

Sunt buni? Mama, d-aia a avut probleme cainele din colt cand i-am dat punga de la Mac?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt oribili, ca aia congelati

| Reghqen a răspuns:

Nu sunt cei mai buni, sunt cartofi congelați cumpărați de la magazin, ei numa ii încălzesc și gata laughing
Ăia făcuți acasă sunt baza nu uscăturile alea de la mec laughing