| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca ciocolata amaruie nu ingrasa?

Răspuns Câştigător
| dyonline88 a răspuns:

Nuu.tot ciocolata e, bine are mai putine calorii fata de aia cu fel si fel de creme, dar are si ea deajunse calorii.ingrasa mai greu.dar tot ingrasa

10 răspunsuri:
| Comoaracasei a răspuns:

Orice ciocolata ingrasa
Diferenta:
Ciocolata neagra inseamna o concentratie de cacao de peste 70%. Astfel ciocolata neagra este mult mai sanatoasa. Cacaoa energizeaza si are multe vitamine si minerale; astfel datorita concentratiei mari de cacao, nu poti manca o cantitate prea mare.
Astfel, privind dint toate aceste puncte de vedere, adica nu poti ingera o cantitate prea mare din ea, nici nu ingrasa prea mult.

| Unbearable a răspuns:

Ciocolata amaruie in cantitate excesiva, ingrasa. 1 tableta, doua merge.

| yellowalien a răspuns:

Daca mananci un cub-doua pe zi, nu ingrasa. Daca te limitezi la o ciocolata-doua pe zi s-ar putea sa ai surprizehee hee
Acuma serios, ciocolata neagra e sanatoasa, pentru ca e fabricata din ingrediente simple si nu are atat de multi aditivi; in plus are un procent mai mare de cacao, care este foarte buna pentru organism pentru continutul ei mare de magneziu si antioxidanti. Totusi nu trebuie exagerat nici cu asta, oricat ar fi ea de buna si oricat ne-am linge degetele dupa ea happy

| هوراس a răspuns:

Nu

| fustiteTUTU a răspuns:

Nu ingrasa si ajut f mult inima si la eliminarea toxinelor.

| inflicted a răspuns:

Nimic nu ingrasa daca este consumat cu masura.Ciocolata amaruie ingrasa.Nu la fel ca celalalte caci contine 70% cacao, dar ingrasa.

| Sofiaღ a răspuns:

Bună.
Nu, nu este adevărat.
Pa, pa.

| Ancuta7878 a răspuns:

Nu. Nu e adevarat. Orice ciocolata ingrasa. Are aceias substanta in ea, doar ceva in plus ca sa ii dea un gust amar. no talking :*

| SiMoNee a răspuns:

Ciocolata ingrasa numai in cazul in care o consumi in cantitati uriase. Din punct de vedere caloric,ciocolata nu este deloc periculoasa, mai ales ciocolata amaruie, plus ca este si mai buuna.

| SiMoNee a răspuns:

Ciocolata ingrasa numai in cazul in care o consumi in cantitati uriase. Din punct de vedere caloric, ciocolata amaruie nu este deloc periculoasa, plus ca este si mai buuna.