| flawyscut1 a întrebat:

Este vreo diferenta intre glicerina boraxata si cea alimentara?

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Glicerina boraxata este un amestec intre glicerina farmaceutica(glicerol) si boratul de sodiu(borax)
Glicerina alimentara este glicerolul fara nicio alta substanta adaugata.

| Darius392 a răspuns:

Glicerina boraxata este un amestec de glicerol si borax
Glicerina alimentara este glicerolul fara nicio alta substanta adaugata.
Sper ca te-am ajutatwinking
Funda? big grin

| HCR1 a răspuns:

Buna
Glicerina alimentara este un produs versatil utilizat pentru rehidratarea fondantului pe cand Solutiile glicerinate sunt preparate farmaceutice lichide obtinute prin dizolvarea substantelor active in glicerina, la rece sau la cald, folosite numai pentru uz extern. deci este o mare diferenta de compozitie si utilizare. bafta

| Serree a răspuns:

Glicerina boraxata se foloseste pentru buze daca ti se umfla sau chestii de genu asta.

| Marco55 a răspuns:

Da.Glicerina boraxata contine pe langa glicerina sodium borate plantago lanceolata.