mira
| mira a întrebat:

Foarte multi cartofi verzi pe piata. Ii folositi? Contin o substanta toxica:solanina.

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Sincer nu am observat, am cumparat doar cartofi noi romanesti de dimensiuni mici pentru ca imi plac la nebunie si au fost foarte buni.

| elisa_2627 a răspuns:

Nu folosesc.Am vazut si eu astfel de cartofi si i-am ocolit.De obicei cumpar cartofi de la tarani si niciodata nu iau ce este mai mare. Ce-i mare nu este si sanatos, dupa ce-l cureti si-l tai constati ca este gaunos sau stricat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu, nu am cumpărat până acum.
Mulțumesc pentru atenționare.
Pa, pa.

| ionnik a răspuns:

Sincer aseara am obs niste cartofi verzi la mamaworried dar au fost buni happy:X