| FoNemeKo a întrebat:

Funda+vot! Cine stie ingredientele shake-ului de la McDonalds?

Răspuns Câştigător
| Anonim1234567899999 a răspuns:

Shake de ciocolata:
-lapte integral, caimac, zaharoza, smantana, sirop de porumb, aroma de vanilie, guma de celuloza, vitamine (nu zice care), fructoza, apa, cacao, grasime vegetala si naturala, arome artificiale, sare, potasiu, conservant, vanilina (aroma artificiala) si carrageenan, un derivat care se pune pentru a controla cristalele de gheata(fara el shake-ul ar fi inghetat bocna), acest derivat este obtinut dintr-o specie anume de iarba de mare care se mai nmeste si mosc irlandez.

3 răspunsuri:
| madalina19e a răspuns:

Cel mai natural si mai simplu shake e cel facut de tine.
- amesteci in blender lapte, cuburi de gheata si orice combinatie de fructe... foarte simplu, usor si sanatoshappy

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Whole milk, sucrose, cream, nonfat milk solids, corn syrup solids, mono and diglycerides, guar gum, imitation vanilla flavor, carrageenan, cellulose gum, vitamin A palmitate.
(sper ca intelegi)

I'm lovin' It :p

| AnonimLove_6167 a răspuns:

Shake de Vanilie

2 cesti de inghetata de vanilie
4 cesti de lapte degresat
3 linguri de zahăr

Shake de ciocolată

2 cesti de inghetata de vanilie
4 cesti de lapte degresat
2 linguri de praf Nestle Quik (aromă de ciocolată)

Shake de capsuni

2 cesti de inghetata de vanilie
4 cesti de lapte degresat
3 linguri de praf Nestle Quik (aromă de căpşuni)