| lorena1gianinak a întrebat:

Hallo TPU! Am o intrebare ciudatica dar este doar o curiozitate de a mea si atat))
Cu totii am auzit de celebrul "verde de Schweinfurt " sau cum este probabil cel mai cunoscut : "Verde de Paris". Stim cum arata ambalajul, compusii chimici etc.Intrebarea mea este :Se mai gaseste in comert aceasta substanta,"Verde de Paris"?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Insecticidul "verde de Paris" nu mai este avizat pentru comercializare, fiindca este extrem de toxic si a cauzat si multe decese.