| Aditzaaaa a întrebat:

Hei. Puteti sa-mi da-ti si mie niste retete italienesti simple de gatit? Multumesc.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
TAIETEI CU SUNCA( DE CAMPOBASSO)
-Prepari in 10 minute, lasi la copt 15 minute!
300 g de taietei proaspeti, 100 g de sunca, 1 ceapa mica, un ciuf patrunjel, ardei iute(rosu), 3 lingurite ulei de masline(dar nu-i obligatoriu, merge si cu ulei normal), sare si piper.
Intr-o oala cu apa sarata fierbi taieteii.Intre timp, intr-o cratita pui ulei, putin ardei iute si ceapa si le prajesti putin la foc moderat, amestecand des cu o lingura de lemn.Pui apoi sunca si doar o incalzesti(nu o prajesti). Adaugi 2-3 linguri din apa in care au fiert taieteii, pui patrunjelul tocat fin, putina sare si piper.
Cand taieteii sunt fierti, ii scurgi de apa si ii amesteci cu sosul facut inainte.Ii servesti imediat.
LASAGNE(LAZANIE)
3 foi de taietei, 1 pahar ulei, 2 cepe, 1/2 pana la 1 kg carne tocata, 1 pahar de bulion, 1 lingura de zahar,piper, foi de dafin, leustean, sare, cascaval.
Faci 3 paturi de taietei cat tava cuptorului.
Sosul pe care trebuie sa-l pui intre straturi:Intr-o cratita pui paharul cu ulei si 2 cepe mari marisoare taiate marunt.Lasi sa se aureasca ceapa un pic, apoi pui carnea tocata.Amesteci sa nu se prinda, mai pui un pahar de bulion, 1 lingura zahar, piper, foi de dafin, leustean, 2 linguri sare.Iei de pe foc si lasi la racit.Intr-o tava vei pune o foaie de taietei, un strat sos, iar taietei, iar sos, pana este gata.
Deasupra razi cascaval si dai la cuptor 30 minute.
Sper ca te-am ajutat cat de cat.
Pa, pa!

| GabyAdicaEu a răspuns:

Ingrediente :
1. fasole rosie (1conserva fiarta )
2. ceapa (2bucati de marime medie )
3. kaizer (350g)
4.putin ulei

Preparare tongueui tigaia cu uleiul pe foc mediu, lasi 5min. apoi pui ceapa lasi 8 min, apoi kaiserul si lasi inca 3 min., la sfarsit pui fasolea rosie.

| Senyorul a răspuns:

Pizza

| MoshEne a răspuns:

Uita-te pe www.lochef.ro
Gasesti aici doar retete italiene

| SunTAdY a răspuns:

Paste (Spagetti ) cu sos cu ciuperci...
Doar fierbi pastele... sosul se face separat se poate gasi reteta pe internet...
Pofta Buna!

| birica a răspuns:

Ciorba de broaste..se iau broastele se curata de piele se scot matele. eventual din (organe puteti face un drob) se fierb la foc mic si apoi se condimenteaza putin pentru a le de savaoare
Pofta buna!