| Maria_Ana_1995_HypS a întrebat:

Am o problema sad. Acum un an sau doi am învățat să fac negresă ( prăjitură ). În primele dăți, prăjitura îmi ieşea mare, înaltă! Ieri am făcut una! Mă jur că a ieşit ca o foaie! Atât de subțire! Nu înțeleg de ce!

Menționez că eu nu tapetez tava cu făină, eu pun foaia de copt şi atat! Va rog sa ma ajutati! La revedere!winking ps. Scuzati categoria

3 răspunsuri:
| Madayna a răspuns:

Foloseste praf de copt sau bicarbonat ca sa-ti creasca prajitura.

| Maria_Ana_1995_HypS explică:

Am folosit si praf de copt si bicarbonat! Ba chiar amestecate! NU MERGE...