| anonim_4396 a întrebat:

happy cine stie un sos care se poate pune pe spaghete? big grin ceva ce ati incercat care nu este prea complicat de facut. multumesc, funda.puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| danielaxyz a răspuns:

Ardei gras tocat foarte marunt,multe rosii tocate la fel,calite in ulei cu suc de rosii,si condimentele pe care vrei sa le adaugi(oregano,sare, piper, pudra de usturoi, tabasco, etc)

4 răspunsuri:
| Gustos.ro a răspuns:

Sunt multe sosuri bune pentru spaghete. Iti trebuie doar un pic de creativitate. :) Retete cate doresti, aici: http://www.gustos.ro/redirect/tpu-sosuri

| Gunoi a răspuns:

Sos cu carne si pasta de tomate sau sos cu branza

| KapshunikaViorika1994 a răspuns:

Iti spun eu un sos foarte foarte bun pe care il gatesc intotdeauna!
trebuie inainte de toate sa pui la calit ceapa taiata marunt in putin ulei de maslina sau de floarea soarelui. intre timp curata o vanata (o jumatate ajunge), taie-o si pune-o impreuna cu ceapa fiarta. Vinetele
se intorc cu grija de cateva ori pana ce sunt bine patrunse. Acum adaugi sosul de rosii (o cumperiwinking )Vinetele se lasa sa se patrunda impreuna cu sosul de rosii iar la final adaugi busuioc tocat fin si alte rosii taiate in cuburi mici. Ai grija sa amesteci continuu ca sa patrunda bine! Poti sa adaugi si sare sau oregano.
Ultimul sfat: dupa ce pastele sunt aproape gata, se strecoara si se pun intr-o tigaie cu untul si sosul, ca sa patrunda bine! La final audaugi "parmigiano reggiano".
Este foarte foarte bun, incearca si tu!
P.S.scuza pentru greseli, nu sunt romanca.

| Georgianna98 a răspuns:

Ca sos poti pune o conserva de carne de porc, ....etc.