| Panteraa a întrebat:

Pentru cine le are cu prăjiturelele, pot folosi la un cheesecake fără coacere brânză de vaci naturală? Cineva mi-a zis că branza naturală trebuie pusă la cuptor neapărat, dar nu cred întrucât existată atâtea preparate cu brânză de vaci ce nu necesită gătire. Știu ca iese mai cremos cu o brânză cremă, am făcut și așa, dar sincer eu prefer branza naturală, mai grunjoasă. O părere ceva? Poate cineva care a făcut.

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Adica branza din aceea dulce? Care are bucatele? Sigur ca se poate folosi, numai sa nu se separe in timp (sa ajunga mai jos zerul acela -sa se imbibe batul/biscuitii- si bucatelele respective sa para ca sunt doar ele, nelegate). Nu stiu cum se simte ca textura, dar daca asta nu te deranjeaza, nu cred ca e un pericol pentru sanatate. Ca idee, poti incerca sa pui gelatina in ea, sa-si pastreze "forma" mai mult timp.

| Panteraa explică (pentru WhiteLife):

Pai da, cu gelatina fac.

| WhiteLife a răspuns (pentru Panteraa):

Super. Nu am incercat niciodata, dar ma gandeam ca daca e densa nu as mai pune gelatina laughing

| Panteraa explică (pentru WhiteLife):

Bag puțin blanderul în ea să sfărâm ce e mai mare. Îmi place mult mai tare brânza de casă pentru că se simte ca o prăjitură făcută în casă, din ingrediente naturale. Cu philadelphia când am făcut arăta prea a prăjitură de cofetărie, vreau ceva mai "țărănește" dacă înțelegi ce vreau să zic?

| WhiteLife a răspuns (pentru Panteraa):

Inteleg, mai stiu pe cineva care gandeste la fel. Daca iti place tie, n-ai de ce sa-ti fac probleme referitor la parerea celorlalti. Numai daca e sa fie mai multe persoane la masa, dar oricum cineva va trebui sa faca un compromis. Multumesc frumos pentru funda. Pofta buna!

6 răspunsuri:
| Whateverrr a răspuns:

Ar merge, dar iesi mai mult ca o pască decat ca un cheesecake

| Panteraa explică (pentru Whateverrr):

Nu ma deranjează, îmi place pasca?