| Yrem3119 a întrebat:

Hei! Voi cum va pregatiti de Paste? Noi am facut in seara asta cozonacii, maine facem sarmale,ciorbita de vita, salata boeuf, un pui la cuptor, eclere, era sa uit azi am mai facut si salam de biscuiti! Bineinteles maine vom inrosi ouale, eu impreuna cu iubitele mele fetite! Va pup, Paste fericit, daca aveti nevoie de vreuna dintre retete va pot ajuta cu mare drag!

Răspuns Câştigător
| JamesWatson a răspuns:

Bună.
Momentan eu unul nu am pregatit nimic.
Mama și sora mea se ocupa de pregătirea preparatelor de Paște.
Dar mâine eu împreună cu tata o să face friptura de miel nelipsită de la masa de Paște de cand mă știu.
Frumos din partea ta că vrei să ajuți oameni cu rețele.
Puțini sunt oamni care oferă fără să aștepte ceva în schimb.
Spor la gătit mâine!
Paște fericit alaturi de cei dragi!

| Yrem3119 explică (pentru JamesWatson):

Multumim la fel! Noi nu gatim ciorba sau friptura de miel pentru ca nu ne place aceasta carne, in plus suntem in alta tara unde nu gasim la magazine carne de miel! Paste fericit!

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar cate persoane sunteti in familie?
Ca o familie compusa din mama, tata si 3 fetite mici, nu mananca atata!

| Yrem3119 explică (pentru Violleta2022):

Facem cate putin din toate draga mea, socrul meu sta in apropiere, ii vom duce si lui. Pana si in Saptamana Mare criticati oamenii. Rautaciosi romani!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Yrem3119):

Nu era rautate, doar curiozitate.
Eu am familia compusa din 4 adulti si tot nu am gatit atata, cat ai facut tu, ca nu mancam sa ne imbuibam.
Se pare ca firea rautacioasa esti tu, daca nu te-ai putut abtine sa nu scapi putin venin pe gura... mare pacat, taman in saptamana mare.

| Yrem3119 explică (pentru Violleta2022):

Tu incerci sa imi spui pe de o parte ca am facut prea multa mancare si ca ne imbuibam, lasa sa ne imbuibam noi sa fim sanatosi daca tot vrei sa ti se dea tie dreptate... Ma rog...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am inteles niciodata de ce trebuie sa ne indopam ca sparții de sărbători. Am comandat o pasca ca imi place. Si ouale, in rest mancare normala ca in orice weekend

| sierra1 a răspuns:

Atâtea ați pregătit!

atenție la riscuri:
https://imgur.com/a/AwmUB0t

| JicaContra a răspuns:

Am comandat mancare chinezeasca, si mi-am luat teapa, Jad Sticks e mai rau decat ChopSticks...

| oz_1736 a răspuns:

Un Paste fericit

| Yrem3119 explică (pentru oz_1736):

Multumim la fel!

| DuckDodgers0 a răspuns:

Sunt curios de reteta de cozonac daca mi-o poti da

| Yrem3119 explică (pentru DuckDodgers0):

Am facut reteta de cozonaci dupa canalul Ginei Badea dupa Youtube. Chiar te rog sa incerci vor iesi minunati!

| DuckDodgers0 a răspuns (pentru Yrem3119):

Chiar pe aceasta am incercat-o dimineata astept sa ii coc happy happy

| Yrem3119 explică (pentru DuckDodgers0):

Sunt fooooarte buni happy