| Yrem3119 a întrebat:

Heii, imi puteti da cateva idei de feluri de mancare pe care le pot face cu carne tocata? In afara de ciorba de perisoare, chiftele, musaca, ardei/rosii/dovlecei umpluti, sarmale. Multumesc

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

HEII, uite aici vreo treisute

https://www.petitchef.ro/retete/carne-tocata

| Yrem3119 explică (pentru sierra1):

Oooo, super, mersi mult!

| sierra1 a răspuns (pentru Yrem3119):

Să fii iubit/ă

| Yrem3119 explică (pentru sierra1):

La fel :*

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Guli umplute, spaghete.
Poti face si chiftele dar marinate si cu spaghete.

| WhiteLife a răspuns:

Paste Bolognese, coltunasi, ardei umpluti. Poti cauta pe Youtube sau la JamilaCuisine pe site, sau pe alte site-uri culinare minced meat si vezi ce retete sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu carne tocata poti face tacos, spaghete, burgeri, lasagna, placinta cu carne sau pateuri cu carne tocata.

| Yrem3119 explică (pentru anonim_4396):

Lasagna cred ca ar merge, multu.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Piftele, mititei