| Plushul a întrebat:

Hello. Am cumpărat o porție de creveți fierți și decorticati congelati. Mai trebuie gătiti intr-un anumit fel? Am mai mâncat da erau gata făcuți la un târg și mi-au plăcutlaughing) așa ca am zis sa mai încerc da nu vreau sa ii "distrug" nepreparandu-i cum trebuie. Multumesc

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii tin 2-3 minute in apa calduta si pe urma ii pun in ulei incins. daca sunt din aia mici mici, imediat se fac chiar daca sunt congelati

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In general se fac trasi in unt pana se fac ceva mai roz.

| Plushul explică (pentru suntserios):

Chiar dacă sunt refrigerati?

| suntserios a răspuns (pentru Plushul):

Ii tin 2-3 minute in apa calduta si pe urma ii pun in ulei incins. daca sunt din aia mici mici, imediat se fac chiar daca sunt congelati

| WhiteLife a răspuns:

Refrigerarea nu cred ca e o metoda de gatit. Ca reteta, scrie pe Youtube "shrimp recepies" si vezi care ti se pare mai ok (sa ai ingredientele in casa). Sau cauta rezultate in romana.

https://www.noidoisibebe.ro/......ongelarea/

| Plushul explică:

Refrigerati pardon