| HereIAm a întrebat:

Hello, there! Termometrul arata 36 de grade Celsius la umbra si as vrea niste idei despre deserturi usoare (asadar, daca se poate, fara frisca sau lapte) sau bauturi dulci, reci si numai bune pentru o astfel de zi de vara. daca se poate sa nu necesite tratament termic, e minunat. Pupici!happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
BULGARI DIN BISCUITI SI NUCA
Ai nevoie de:50 g de cacao, 2 cani cu zahar, 500 g biscuiti simpli, 200 g margarina, 1 cana nuca macinata, 1/2 cana cu apa.
Cum procedezi:Fierbi apa cu zaharul si adaugi cacao si nuca.Dai la rece, apoi adaugi margarina, biscuitii rasi sau pisati amestecand foarte bine. Dupa gust, poti adauga si esenta de care doresti, zahar vanilat.
Din aceasta compozitie formezi in palma bulgari pe care le poti tavali prin zahar pudra, nuca de cocos.
Pupici!

| Mikhtarian a răspuns:

O salata de fructe, gen kiwi, banana, caise.

| lairon a răspuns:

Dulce o salata de fructe asortate

| zignetg2 a răspuns:

Inghetata