| Maria1300 a întrebat:

Am achizitionat o tigaie Tefal Special Edition cu PowerGlide Non-stick si ma intrebam daca se pot face preparate precum snitelele in ea. Este posibil sa se arda crusta daca nu pun deloc ulei?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca vrei sa nu faci snitele fara ulei, nu iti recomand in tigaie, ci la cuptor gatite, un exemplu de reteta http://corinaureche.ro/snitele-de-pui-la-cuptor/
In Teflon poti adauga un cub de unt si file de pui sau porc condimentate cu sare si piper.

| sierra1 a răspuns:

Da, snițelul nu "iese" in tigaie fără ulei

| Codrinn69 a răspuns:

Da, poate fi tigaia lui Dumnezeu caci daca nu pui ulei la snitele nu-ti iese nimic.