| BoOoMbOnik a întrebat:

Branza nedegresata ( de vaca dar nu este grasa mie mi se pare destul de slaba chiar daca nu este degresata ) este chiar asa rea? Ingrasa mult?

Răspuns Câştigător
| xXkenzorXx a răspuns:

Daca cumva o cumperi din magazin atunci da, ingrasa mult pentru ca dupa cum stii tu si ceilalti, astea baga numai conservanti si potentiatori de gust ca sa faca branza grasa la aspect si sa aiba gust bun.
Deci in concluzie nu cumpara de la magazin branza nedegresata de vaca ca te ingrasi rau de tot si te vei imbolnavii repede!
Cat despre cea naturala, care provine direct de la stana sau ferma e foarte buna pentru ca nu baga in ea steroizi si alte otravuri genetice!
Daca nu stii cum sa deosebesti branzeturile intre ele, adica zic de cele infectate de chimicale si cele simple iti dau un indiciu:
Branza din supermarket este mare si are un gust sarat tare care te deranjeaza uneori, iar branza naturala e mai mare (depinde de grasime) si nu este chiar asa de sarata (adica vreau sa zic ca nu sunt exagerat de sarate ca cele din supermarketuri si din marele magazine (Carrefour, Metro, Selgros, etc).
Daca te-am ajutat da-mi funda si daca nu atunci vot, aaa!, da si sper ca te-am ajutat cu intrebarea.

Ciao!

1 răspuns:
| Joannaa a răspuns:

Buna bombonica, te poti informa de aici http://www.coolinaria.ro/......esate.html