| mia0ela a întrebat:

Icrele de manciuria din ce soi de peste sunt extrase?

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

Somon happy

8 răspunsuri:
| rael a răspuns:

KETA s. f. Peste înrudit cu păstrăvul, dar mult mai mare ca acesta, care trăieste în mările din Extremul Orient si din care se obţin icrele de manciuria (Oncorhynchus keta). - Din rus. keta.
Sursă : DEX

| MihaiA a răspuns:

Din cate stiu, icrele de manciuria sunt extrase din diferite specii de somon.
In functie de specia pestelui din care sunt culese, acestea sunt in diferite marimi, mai mici sau mai mari, de culoare rosie, cu un gust pronuntat de peste, si destul de sarate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din somon, din cate stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru orice informatie legate de icrele rosii de Manciuria--Yahoo Messenger ID: caviar.shop sau email:caviar.shop@yahoo. com.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din rasa de bivolita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Somon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sturioni

Alte răspunsuri