| anonim_4396 a întrebat:

Icrele cand se strica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Cand le batitonguehee hee

2 răspunsuri:
| maria a răspuns:

Icrele se strica cand nu sunt pastrate corespunzator. Dupa ce le-ai scos din peste, le speli, le pui intr-un tifon curat, la scurs.Strangi tifonul la partea de sus ca si cum ar fi un con. Dupa ce s-au scurs, le pui intr-un borcan ( cu capac bun, dar nu de plastic, sa fie bine inchis), cu un praf de sare deasupra si le pui in frigider.Cand vrei sa pregatesti salata de icre in casa, cu o seara inainte iei o lingura sau lingurita in functie de cat doresti sa pregatesti si o pui la desarat, tot in tifon dar puse intr-un vas cu apa. Spor la bucatarit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca tu faci icre ca le-ai postat la sanatate, offf ce inseamna evolutia speciilor rolling eyes