| Bishop a întrebat:

Imi fac de mancare. Paste cu branza. Cat timp trebuie sa las pastele sa fiarba?

Răspuns Câştigător
| matchpoint a răspuns:

Buna ziua, pastele se fierb conform instructiunilor de pe ambalaj. Depinde de ``marca`` sa zic asa; 5-8 min. Pofta buna. Pa

6 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Cred ca au fiert pastele pana sa raspund eu! le-ai lasat 8 minute?

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Iti propun ceva, decat sa dai 2 lei pe un pachet de paste normale, ce se lipesc si se intaresc imediat, mai bine mai pui inca 2 lei si iei paste fabricate in italia, le gasesti in magazinele plus si penymarket, un paket albastru de carton! sunt superbe, timpul de fierbere este scris pe verso, sper sa intelegi spaniola engleza sau italianalaughing, si iti recomand sa iti faci paste cu sunca, carbonara de ex, sau cu carne tocata, calesti carnea cu bulion si putina apa, adaugi peste pastele fierte, si pui pe foc 5 minute. sper sa iti fi fost de ajutor!happy

| cami_5314 a răspuns:

8 minute (5 minute daca vrei al dente).

| PrINcEss_Y a răspuns:

10 min.

| laura64 a răspuns:

Poti si proba daca nu ai date despre produs. Cand crezi ca s-a fiert scoti cateva si le gusti (normal, racite putin ) daca e totul ok, opresti. O smecherie: ca sa nu se lipesca unele de altele pune o lingura de ulei la fiert.

| laptopbun a răspuns:

Mai bine gusta dupa 5 min de fierbere. si mai lasa daca sunt prea tari.