| marevna13 a întrebat:

Imi puteti da o idee de dispozitiv pe care sa il montez sub aparatul de aer conditionat si care sa directioneze aerul rece in tavan? Un plastic curbat, ceva? Nu vreau sa bata in jos, e si patul meu si mai incolo, al copilului.

3 răspunsuri:
| marevna13 explică:

Nu e suficienta functia de air flow direction.

| anonimg a răspuns:

Un aparat de aer condiționat se pune într-o cameră nestaționară (hol). De regulă se lasă pornit și programat când nu este nimeni acasă; iar toate ușile să fie deschise. Doar în cazuri excepționale se pune în cameră, și niciodată spre pat sau birou.
Se poate bloca direcția aerului în sus. Împreună cu aceasta se setează și o temperatură ambientală, și nu rece (16°-18°).

| relian a răspuns:

Opreste eleronul ala, apoi ridica cu mana spre tavan, asa va sufla aerul catre tavan.