| Rozette a întrebat:

Imi spuneti si mie cum se numea gustarea aia din faina cu crema care are nume de fata? Nu mai tin minte si vreau sa ii spun cuiva, ma puteti ajuta? Va rog fara raspunsuri prostesti.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Eugenia, ecler?thinking mai era un fel de prajitura cu faina si crema, dar se numea Laura

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eugenia, presupun.

| elena a răspuns:

Eugenia...era si un banc, pe cand erau banii de lemn, "cine este cea mai scumpa femeie de la noi? Ileana/masina de cusut/. Dar cea mai ieftina? Eugenia", acest biscuit cu nume de fata, care rezista si astazi, dar la un pret mai piparat decat inainte si mult, mult mai mica. Acum, stau si ma intreb oare cate "eugenii" ne inconjoara? Cred, ca nu este un raspuns prostesc, nu?!

| Minnie a răspuns:

Alba ca zapada? Lamaita? Astea sunt prajituri. Faina cu crema? Mai da cateva detalii.

| Minnie a răspuns:

Eugenia? Dar nu e din faina cu crema... Faina cu unt e Alba ca zapada sau lamaita

| Rozette explică:

Sunt niste biscuiti cu crema cu nume de fata. Incepea cu E...