| Boxter a întrebat:

Intimplator am varsat un pic de miere de albini pe covor si acum nu stiu cum sa-l curat fara ca sa-l scot afara. Ajutati-ma va rog, e cam greu singura sa-l scot afara si sa-l spal. Fundita la cel mai supper raspuns.)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la oricare magazin si cauta produs de curatat BIO CARPET. Dupa cate stiu au si la pliculet care poate fi folosit o singura data. Torni compozitia intr-un lighean cu apa ( nu prea multa ), iar cu o perie fina cureti suprafetele. Va face spuma, dar nu trebuie limpezit. In schimb atunci cand cureti scutura bine peria. Daca lasi apa multa in perie absoarbe covorul multa apa, se usuca greu si poate prinde miros urat.

Iar daca ai aspirator care si spala covoare atunci este un avantaj.

Dupa ce ai terminat lasi covorul pe jos, deschizi geamul / geamurile si lasi sa se usuce. In general aerul trebuie sa circule in incapere. Si nu calca pe el dupa ce l-ai spalat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si arata asa produsul. Ca sa stii ce sa cauti

https://www.google.ro/......ps?/search

| Xpressurself a răspuns:

Cu apa calda spre fierbinte, un burete si o carpa uscata. inmoaie buretele in apa si sterge usor pata, apoi usuca cu carpa uscata. repeta. repeta. repeta iar, pana se duce