| TashaUhm a întrebat:

Key hei`!(:
Dupa cum bine stiti de pe 1 pana pe 5 este "Scoala altfel".
La mine la scoala se organizeaza un "bufet" ca sa-i zic asa. in care. noi trebuie sa aducem ce vrem noi!
Si acum, iata intrebarea mea!
Stiti vreo reteta de prajituri, gustoase si totusi usor de facut?
As fi vrut sa fac tiramusu` doar ca, deja s-au "adonat" vreo3 persoane la aceasta reteta!

Va rog sa ma scuzati daca am gresit categoria, doar ca la "gastonomie" cam bate vantul!

Fundita`!puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| LanaDelRayFan a răspuns:

Buna! Si eu voi face acelasi lucru cu colegii mei. Noi vom face tarte cu fructe, un tort cu ciocolata si altul cu fructe, macarons, briose si "fulg de nea". Succes si pofta buna!

| TashaUhm explică (pentru LanaDelRayFan):

Multumesc `! Si tie.kiss

| LanaDelRayFan a răspuns (pentru TashaUhm):

Oricând! :*

31 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da negrese

| TashaUhm explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ar fi o idee`!
Saru`mana`!kiss

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru TashaUhm):

Păi succes.

| TashaUhm explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multuu`!(:

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru TashaUhm):

Cum te numesti?

| TashaUhm explică (pentru CristiDinBucuresti):

My real name?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru TashaUhm):

Da

| TashaUhm explică (pentru CristiDinBucuresti):

Diana`! why?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru TashaUhm):

A esti fată?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De curiozitate, ce vîrstă ai?

| TashaUhm explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ehh. asta nu mai zic.Ce-i aici. interviuu`? o_X

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru TashaUhm):

Nu vrei interviu?

| TashaUhm explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai da` ce. ma angajez undeva?:O

| Oana92 a răspuns:

Iti zic eu una usoara si foarte bunalove struck

Pui pe o tava/farfurie/ce vrei tu un rand de biscuiti simpli, apoi peste pui o crema de la dr oetker, apoi inca un rand si biscuiti si tot asa, in functie de cat de mare vrei sa fie. la final pui frisca.
DAR eu iti recomand sa folosesti doar crema de ciocolata si cea de caramel(Restul nu sunt prea grozave) si in ele poti sa pui stafide, nuci, putin rom, ciocolata rasa sau cocos. Daca vrei pentru decor poti sa folosesti ciocolata rasa, cocos sau bilute colorate pentru ornat. Spor la treaba si distractie placutahappy

Aaaa si mai poti sa faci ceva(e ceva mai complicat pentru ca iti trebuie inghetata). Exista in magazine coji de choala crem(asa de pronuntabig grin) sau gata umplute. Daca le gasesti goale le poti umple cu crema de la dr oetker sau cu budinca, pui peste ele alt fel de budinca, frisca si putina inghetata. La fel faci si cu cele gata umplute(doar ca nu le mai umpli). E o bomba calorica, dar merita, e delicioasa:X:X:X

Siiii inca ceva (daca tot am inceput sa zicbig grin-"reteta" am vazut-o pe net) iei bucati de fructe-jumatati de banana/ feli de kiwi/capsuni/fructe confiate/etc si le pui in ciocolata topita, apoi le treci prin nuca de cocos, ciocolata rasa, nuca macinata sau bombonele decorative si le lasi la racit. O sa arate ca niste bomboane pe bat.

| TashaUhm explică (pentru Oana92):

Wow..Multumesc mult`! Pacat ca am dat funda.Dar iti dau vot`!puppy dog eyes

| TashaUhm explică:

Coincidenta`!
P.S: nu am mai dus nimic. Am stat acasa`!

| anonim_4396 a răspuns (pentru TashaUhm):

Mai bine asa! laughing

| TashaUhm explică (pentru anonim_4396):

Mult`!laughing

| TashaUhm explică:

Tocmai iti trimiteam un mesajj`!laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru TashaUhm):

Ok! mami

| RoxKnkK a răspuns:

Negrese si pandispanul sunt f bune si usor de facut

| TashaUhm explică (pentru RoxKnkK):

Multuu`!kiss

| RoxKnkK a răspuns (pentru TashaUhm):

K pl...
mie mi.ar placea daca am face si noi bufet happy dar nu facem crying
Si app poti face si un chec si ala e bun si usor

| TashaUhm explică (pentru RoxKnkK):

Nu neg`! Doar ca sunt multi care deja au spus ca o sa aduca ''prajitura cu mere. chec...''etc. si na. nu vroiam sa pic de proasta. am zis sa ies din tipare`!(:

| RoxKnkK a răspuns (pentru TashaUhm):

Ehehe laughing) nu-i nimic ..sau salam de biscuiti nu-i greu tongue

| TashaUhm explică (pentru RoxKnkK):

Daa`! blushing

| RoxKnkK a răspuns (pentru TashaUhm):

Sau placinta de biscuiti cu mere