| CiorteaAndrei a întrebat:

Mancarea gatita la cuptor cu microunde este sanatoasa?

Răspuns Câştigător
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Pai ce sa-ti spun. In casa, mai bine zis in bucatarie am tot felul de masini de gatit. Am pana si masina de prajit cartofi fara ulei. Stii ce nu am dar nu imi lipseste? Nu am cuptor cu microunde. Intr-adevar, conservele, mancarea anapoda, dulciurie, poluarea, telefoanele mobile si multe altele sunt daunatoare dar toate acestea impreuna cu acest cuptor mi se mare prea mult.

5 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Cuptorul cu microunde este o unealta de gatit foarte buna... dar sa nu abuzam de calitatile lui, deoarece ne cam radiaza mancarea!

| rael a răspuns:

Ai mai jos doua articole pro si contra ( de fapt contra si pro )
www.armonianaturii.ro/Cuptorul-cu-microunde.html*articleID_432-articol
...natoasa%3F
Nici produsele conservate nu sunt prea sanatoase, dar le folosim! In multe situatii, cuptoarele cu microunde ne usureaza mult viata ( ca poate ne-o mai si scurteaza, e alt aspect! ).

| LittleZyzy a răspuns:

Am auzit k cuptorul cu microunde radiaza... dar acum nu cred ca e cazul sa exageram.winking

| mariazet45 a răspuns:

Ca si oricare solutie moderna are si multe contraindicatii, ca si telefoanele de altfel probabil nu trebuie sa se faca exces de asa ceva dar nici daunatoare nu e. Daca ar fi asa nu s-ar mai fi fabricat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce spuneti despre mancarea in conserve e sanatoasa sau din congelator?