| Michi_Ela a întrebat:

Ce e mai bun, un cuptor cu microunde sau un cuptor electric?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Votez pentru cel electric. Macar nu-ti iradiaza mancarea.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Amandoua sunt bune dar depinde pentru ce le folosesti.

| Ben. a răspuns:

Cuptorul electric pentru gatit/pentru incalzit mancarea e bun ala cu microunde, desi mai bine, ai incalzi la aragaz sau plita

| hugin a răspuns:

Cuptor electric sau cuptor pe gaz sunt destul de asemanatoare. Cuptorul cu microunde e mai mult pentru. incalzit si-ti iradiaza mancarea deci chiar nu-l recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Electric

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel cu microunde

| ion933 a răspuns:

Un cuptor cu microunde raspindeste radiati si dupa citi va ani o sa va simptiti mai rau

| J7anine a răspuns:

Pai sunt 2 chestii diferite!

| J7anine a răspuns:

Ce intentionezi cu el?

| AdrianUrsut a răspuns:

Cuptorul electric este folosit pentru gatit, iar cuptorul cu microunde pentru incalzit.

Sunt lucruri diferite cu scopuri diferite.

| amada745 a răspuns:

Microunda este mai mult folosit pentru. incalzit, iar in cuptorul electric poti sa si gatesti.