| crissu_9850 a întrebat:

Margarina e de post?tongue

19 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Nu toate margarinele sunt de post deoarece unele contin grasime de la animale.Citeste eticheta ca sa fii sigura ca este numai din uleiuri vegetale si daca o citesti afla despre fiecare ingredient din margarina de pe net ca sa stii ce mananci.Eu una nu consum margarina.Mai bine fara.

Abh
| Abh a răspuns:

E de post insa e cancerigena, mai bine folosesti in loc ulei de masline.

| DakotaRoyse a răspuns:

Da, e, pentru că de fapt e ulei vegetal hidrogenat.
Şi total nesănătos.

| NoCharachter a răspuns:

Margarina? E din lapte, nu? In post nu se mananca nimic ce e lactat.

| Dreamy a răspuns:

Da.

Am tinut si eu post saptamana trecuta...greuhappy

Succes!

| Simona a răspuns:

Sigur ca este de post, dar nu este sanatoasa!

:*:*:*

| Razvy197 a răspuns:

Da e de post

http://liderladys.blogspot.com Alatura-te si tu echip mele

YM : ladys_r

| WhiteProud95 a răspuns:

Da este de post. voi credeti ca daca ti o zi doua post faci cancer? eu mananc margarina de 3 ani si nu am nimic. si asta ca sa nu tii post e o prostie, nu mori din o zi doua de post.

| Adinuzza1 a răspuns:

Da, este de post, numai ca structura moleculara a ei este cu cea a plasticului
e facuta din petrol. te sfatuiesc sa nu mananci

| SQueeZer a răspuns:

Da...big grin Orice aliment ce nu contine Lapte, Oua, Carne... e de post!

| Marius96 a răspuns:

Da margarina este de post big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| hatze a răspuns:

Da,e de post

| herbalist a răspuns:

Dapwinking

| Bogdan9183 a răspuns:

@Lora ai dreptate.

Si eu va sfatuiesc sa va lasati voi de posturile voastre ca nu castigati nimic. Mancati acolo sanatos si bine decat sa mancati prostiile astea facute din petrol sa va gasim maine la spital in faza terminala de cancer. happy

| IulianaRC a răspuns:

Sigur ca da.

| eurobert a răspuns:

Da e de post normal

| eurobert a răspuns:

Da normal n-are nimic poti sa mananci

| Sporea_Denisa_1990 a răspuns:

Am si eu o nelămurire, pe toate cutiile de margarine scrie ca conține albuș de ou! Ii de post sau ba?