| Fintoiu_Alberto_1997 a întrebat:

Merge aluatul de gogosi lasat la crescut/dospit peste noapte?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu este tinut la temperatura mare ci in racoare (5-10grade), atunci se pastreaza relativ bine.
Daca tii in frigider sau afara, atunci trebuie lasat pana ce ia din nou la temperatura camerei.

In cazul ca a crescut prea tare si gogosii au tendinta de a se rupe, atunci poti amesteca putina lapte /apa in aluat (aproximativ 4-5 linguri la jumate de kilogram), framantat usor si uniform in aluat.

| darrio2007 a răspuns:

De mers merge. Dar e posibil ca dimineata sa il aduni de pe jos.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Merge foarte bine.

| gogu220 a răspuns:

Merge să faci o post liceală după facultate?
Merge. Dar ce rost are.

Răspuns utilizator avertizat
| rebee27 a răspuns:

O sa creasca extrem de mult, si o sa iasa din castron, nu trebuie lasat mai mult de jumatate de ora.