| Atim a întrebat:

Cat timp ar trebui lasat aluatul la crescut? Cum imi dau seama ca a stat suficient?

Răspuns Câştigător
| Rotazi a răspuns:

Pana cand isi dubleaza (cel putin) volumul. Sa-l pui intr-un vas mai mare. Dar sa stea intr-un loc caldut, nu in frig. In frig drojdia nu fermenteaza si aluatul nu creste.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Depinde de rețetă și ce aluat pregătești. Sunt rețete cu dospire și de 24 ore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand da peste recipient

| alex15ccc a răspuns:

Depinde de cata drojdie ai pus si tipul de faina, dar in principal cand isi mareste volumul de 2-3 ori

| Catalina990099 a răspuns:

În jur de o ora ar fi ok.