| neconectat99 a întrebat:

Merita sa cumpăr un multicooker, consuma mult?
Am mai văzut și un fripteuza pe aer cald...m ar tenta sa le cumpăr pe amândouă...sau măcar una, dar sa merite.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă gătești mult acasă merita. Nu cred că vei simți diferente mari la factura de curent.

| dullcat a răspuns:

Ai tabel cu specificatiile, printre care si consumul, pe orice site de vanzari.Din punctul meu de vedere consuma doar spatiu, in mod inutil, in dulap.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce buget ai si cam ce halesti de obicei? Sau ce ai vrea sa incepi sa halesti?

| Frank51 a răspuns:

Din ce punct de vedere să merite? Ai punctat un singur element, cât consumă.

Dacă gatesti zilnic sau foarte des, ia consumul tău de energie electrică vechi, și înmulțește cu 2, cam asta e diferența.

Din punctul meu de vedere are doar dezavantaje, poți face doar o singură chestie în el(ori carne, ori garnitură, etc), deci aștepți să se facă carnea, apoi pana se face garnitura carnea se răcește.

Un aparat din ăsta cu aer cald e perfect pentru cartofi, nuggets, chestii pe care în mod normal le prăjești, și în paralel să faci ceva carne separat, deci nu înlocuiește mare brânză.

| Utilizatoare123 a răspuns:

Recomand friteuza cu aer cald.