| Didixu a întrebat:

Musacaua cu cartofi si carne tocata ingrasa?

13 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă este consumată în cantitate mare sau de câteva ori pe săptămână, atunci îngraşă!

Dacă mânănci o porţie ( normală, NU exagerată ) pe săptămână ( sau 1 la 2-3 săptămâni ), atunci NU îngraşă!

Toate cele bune.

| drogh a răspuns:

Sunt slabe calorii, n-au ce sa-ti faca.

| andrei1237 a răspuns:

Depinde in ce cantitate.

| MiruD a răspuns:

Daaaa...

| hummmer a răspuns:

Cartofi+grăsime,tu ce crezi?

| Didixu explică (pentru hummmer):

Este carne de vita! nu are grasime!

| BlackEyedGirl a răspuns:

Carnea tocata contine multa grasime, deci daca mananci multa, normal

| TheSmith a răspuns:

Ingrasa daca nu mananci ca Oana Roman!

| Lisa01 a răspuns:

Cartofi si unsoare....pffff bomba de grasime.

| HCR1 a răspuns:

Buna. nici o mancare nu ingrasa daca nu este consumata in exces. nu trebuie sa ne ferim de nici o mancare daca nu abuzam de ea... bafta si pofta buna

| LexieღLorraine a răspuns:

Da, bineinteles ca ingrasa atata timp cat este consumata in exces. Daca mananci cu o limita nu se intampla nimic. Nu o sa pui vreo 5 kg de la o portie mica happy!

| Sausage a răspuns:

Sunt o combinatie de carbohidrati si totusi daca nu abuzezi, adica 100-150g e okwinking

| muhammad a răspuns:

Da ingrasa