| Sanziana88 a întrebat:

Nu pare o reteta romaneasca, a gatit cineva asa ceva? https://explicativ.ro/reteta-de-macaroane-cu-branza-si-r osii/

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Yep.E amuzant ca aceleasi persoane sunt in stare sa intre in discutii contradictorii despre originile unor feluri de mancare si retete care in realitate prea putin provin dintr-un singur loc.La nivel global, istoria culinara e cat se poate de diversa, interconectata, cu influente de peste tot si prea putine drepturi de autor.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Unde scrie ca e reteta romaneasca?

| Wr3nch a răspuns (pentru dullcat):

Pai nu scrie, dar daca e in romana... Cam asa e logica unora.

| dullcat a răspuns (pentru Wr3nch):

Yep.E amuzant ca aceleasi persoane sunt in stare sa intre in discutii contradictorii despre originile unor feluri de mancare si retete care in realitate prea putin provin dintr-un singur loc.La nivel global, istoria culinara e cat se poate de diversa, interconectata, cu influente de peste tot si prea putine drepturi de autor.

| vlllaaddd a răspuns:

Eu iubesc pastele carbonara

| melimili a răspuns:

Pfui!
Macaroane cu branza imi facea bunica in multe seri.
Dar asta are rosii, mustar (de ce?) si alte chestii.