| mODIN a întrebat:

Pepsi sau Coca Cola?

Răspuns Câştigător
| PuFaRiNaDoLshe a răspuns:

Pepsi Twist Lemon

24 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy niciuna, apa e mai buna ca toate, decat sa bei un pahar de suc ametit cu toate eurile, mai bine bei un pahar cu vin naturalsmugsmug

| elena a răspuns:

Apa plata... uneori pepsi.

| cristi202 a răspuns:

Adica sa aleg dintre doua bune, daca nu cele mai bune. Pepsi. Il stiu de cind eram mic copil, erau ocazii unice cind beam Pepsi, dar nu numai de asta, gustul lui mai dulceag imi place mai mult. Sa nu mai pun ca anul trecut, la un restaurant, era o oferta bestiala - la fiecare pizza cumparata, aveai un pahar de 500 ml de Pepsi, pe care puteai sa il umpli cit vroiai pe parcursul a doua ore de la cumparare. Am profitat cu sotia mea la maxim de acea oferta!happyhappyhappy

| EmaS a răspuns:

Pepsi.

| BoOoMbOnik a răspuns:

Pepsi

| Madalina285 a răspuns:

Prefer Pepsi pentru ca are mai mult acid, dar daca la magazin nu are Pepsi, imi iau o Coca Cola.

| BebeStrumf a răspuns:

Coca cola; pentru ca e mai concentrat!

| anka89 a răspuns:

Pepsi

| 45tibi a răspuns:

Toate sucurile acidulate sunt daunatoare: cola, pepsi, fanta dar baute mai rar pentru ca oricum nu ne putem abtine nu cred ca dauneaza prea mult, oricum prefer cola simppla.

| yellowalien a răspuns:

Nici una, nici alta. Apa plata.

| DanDannn a răspuns:

Apaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :X:X:X minerala :X:X:X

| CautNume a răspuns:

Cola

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar Pepsi...are mirinda si 7up laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt daunatoare ambele, insa ispita gustului e mare. Prefer Pepsi pentru gustul mai dulce. Insa, cateodata ne mai aruncam si pe Cola. Se vehicula la un moment dat ideea ca pepsi ar avea in el enzime naturale, pepsina (enzima secretata de stomacul vertebratelor) din stomac de vitel (de ce tocmai vitel, habar n-am). Si Cola ar fi totalmente sintetica. Insa concurenta acerba si reclama mare te face sa nu mai crezi tot ce vezi, citesti sau aflii. Cel putin in cazul meu.

| Didi908 a răspuns:

Pentru mine au acelasi gust. sau cel putin pentru altii un gust ff asemanator deci amandoua!

| cudyu007 a răspuns:

Cola... e mai clasic mai bine facut imi place mai mult

| virusxxx112 a răspuns:

Fanta.

| Wooky a răspuns:

Pepsi :-x

| Aaaaaaaaandrei a răspuns:

Pepsi

| adriana9000 a răspuns:

Pepsi.

| DomnulNu a răspuns:

Pepsi sau Coca Cola de azi = acelasi gunoi. Pepsi Cola de pe vremuri la sticla adevarata, la care se face reclama acum, nu mai exista. Se procura greu, dar cand o gaseai si mai era si rece, era o adevarata savoare.

| ovi2002 a răspuns:

Sprite big grin
Cola e daunatoare, chiar daca e Pepsi, Coca Cola, American Cola, etc.

| 50Cent50Cent a răspuns:

Coca-Cola ForEver!

| essty a răspuns:

Cola...are un gust mult mai bun decat pepsi.