| Oanny a întrebat:

Pizza facuta in casa are mai putine calorii ca pizza de la fast-food? Voi ce puneti pe pizza cand o faceti?

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca vrei o pizza "light", fa-o numai din vegetale.Numarul de calorii depinde de ce pui in ea si cat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ar avea mai putine? pui ingrediente minune laughing? E aceeasi pizzahee hee nu conteaza unde e facutatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@butterfly, era vorba de calorii nu de ingrediente happy si la fast food iti poti alege o pizza usoara gen Pizza Margherita big grin e cu rosiihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu pun, rondele subtiri de ceapa, apoi rondele de ardei, putina sunca, si neaparat mozarella felii sau data pe razatoare dupa care cativa stropi de ketchup si fruzulite de busuioc, ( sare si piper).

| butt3rfly16 a răspuns:

Normal ca pizza facuta in casa este mult mai buna decat cea de la fast-food, deoarece e facuta de mana ta si stii foarte bine ce ingrediente ai pus(pe cand la fast food nu stii de unde sunt si pe unde au zacut), poti sa faci pizza asa cum vrei tu sa pui ce iti place(pe cand la fast-food ai pizza cu incrediente specifice) si in final cel mai avantajos este sa faci pizza acasawinking. De pus in ea pun ce imi nazare mie ca sa o fac cat mai gustoasa cum ar fi:ou batut, masline, ardei, cascaval ras/branza, salam, ciuperci, porumb ce vrei tu.hee hee

| StefiMaria a răspuns:

Buna!
Cred ca pizza facuta in casa este cea mai sanatoasa.
Eu pun: muschi, carnati, rosii, branza, masline, ardei gras, ciuperci, salam si cam atat :-)