| AnonimGirl a întrebat:

Pizza la restaurant mi se pare mai buna ca acasa. De ce?

Răspuns Câştigător
| iubeschusky a răspuns:

Asa si mie mi se pare.de ce? pentru ca blatul e mai moale, bucatelele de cascaval se intind precum guma, iar salamul este mult mai bun si mai delicios.insa fratele meu prefera pizza de casa.

12 răspunsuri:
| PopStarInMyMind a răspuns:

Pentru ca este facuta de 'profesionisti'.

| sabilopod a răspuns:

Fiindca e mai misto atmosfera

| LallyLala a răspuns:

Cea de la restaurant este mai nesanatoasa, o data cu asta si mai gustoasa. Acolo au alte moduri de a prepara pizza, au anumite retete si ingrediente + experienta bucatarului.

| Hazard_7428 a răspuns:

Pt ca iti acolo este o atmosfera cate te face sa te simti bine, importanta. E un mediu de socializare. Acasa e un mediu familiar care nu iti starneste niciun fel de emotie.

| BiaSiAtat a răspuns:

Pai pentru. ca acolo i se pun ingrediente la conserva si cu multi E-uri.De aia.Mai sunt si restaurante ff bune, si cu mancare sanatoasa

| CeQe a răspuns:

Pizza e mai buna de la restaurant decat cel de acasa, dar cel de acasa e mai sanatoasa decat cel de la restaurant! happy

| Kassandra_9578 a răspuns:

Pai...asta i-am spus si eu mamei dar... fii atenta: e mai buna pentru ca are platu subtire si e facuta pe vatra! Poate mai baga si cine stie ce!

| DeeaDeutza a răspuns:

Hey.este normal ca sa ti sa para pizza mai buna la restaurant.pentru ca acolo o fac marii bucatari.Ei stiu reteta cea mai apropiata de cea originala.iar cea de acasa.este decat o imitatie a pizz`ei de la restaurant...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Experienta bucatarului.
incearca alta reteta.

| adrian_6090 a răspuns:

Pt ca este coapta pe vatra [cuptor cu lemne].

| Andreea_6206 a răspuns:

Sabilopod si hazard aveti dreptate.Si atmosfera are rolul ei.

| Catalyn94 a răspuns:

Nuuu.
Cea de acasa mi se pare mult mai buna, mai suculenta, mai aromata, si mai naturala.
Dar depinde cum o face fiecare.
Mama o face extraordinar de buna happy