| anonim_4396 a întrebat:

Pot pune suc de roșii la ciorbă?
Suc de roșii la cutie cumpărat din supermarket.
Nu mai am bulion și nici sos de roșii și deja am pus ciorba pe foc.

Răspuns Câştigător
| Diana4you97 a răspuns:

Bună. În lipsă de altceva, merge. Doar să îl pui la sfărșit, dacă o să fiarbă mult se va dilua de tot și nu vei mai simtii gust de roșii.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Dar trebuie sa le lasi sa fiarba cu totul. Eu de obicei pun la ciorba de curcan.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce să nu poți?

| Invictusman a răspuns:

Ști sa faci ciorba? Pentru asta o sa ma deghizez eu într-un preot satanist pentru tine, serviciu contra altui serviciu big grin
Ma pace mult ciorba happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toaca o rosie, e mai sanatoasa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Da, dar nu iese bun după gusturile mele big grin

| Țoglă a răspuns:

Da

| isemilia a răspuns:

E posibil, insa nu va iesi la fel...

| Hela a răspuns:

Daca vrei ciorba mai acra, da big grin

| Nouvel a răspuns:

Da, se poate. Vezi doar cat de (ne)concentrat este fata de ceea ce folosesti.