| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Prietena mea a spălat foarte mult la mașină cu un detergent lichid(Perwoll) mai precis. Logodnicul ei a adus în schimb fără sa știe detergent automat DERO. Exista vreo problema dacă mașina pana acum a fost obișnuită de 6 ani doar cu detergent lichid? Încă o întrebare suplimentara as avea, voi cum folosiți și pernuțele acelea? Mai băgați și detergent și balsam?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Doar pernuțe. Da' foarte rar le folosesc.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu are relevanta!
Perutele se pun in cuva printre rufe.nu mai trebuie nimic.

| SilentRain a răspuns:

Nu are absolut nimic, e făcut pentru dero sub forma de pulbere, eventual folosiți Calgon
Prefer sa nu folosesc acele perinițe, nu le vad utile
Pe arunc in cuva de spălat și pun extra balsam, in rarele ocazii când le folosesc