| Anonimathjdkjjccf a întrebat:

Puteti sa imi spuneti o reteta de musaca?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

REŢETĂ musaca de cartori cu carne. Ingrediente musaca:

1 kg cartofi

500 gr carne tocată

4 ouă

1 ceapă

condimente

smântână

REŢETĂ musaca de cartori cu carne. Mod de preparare musaca:

Se fierb cartofii în coajă, iar separat carnea se căleşte împreună cu o ceapă tăiată foarte fin.

După ce se căleşte puţin, se condimentează după gust şi se lasă puţin să se răcorească, după care se pun 2 ouă întregi amestecându-se bine. Când cartofii sunt fierţi, se curată de coajă, se taie felii şi se aşează în tavă cu puţin ulei.

Se va aşeza un strat de cartofi, unul de carne tocată, şi tot aşa iar deasupra va fi un strat de cartofi. Cele 2 ouă rămase se bat împreună cu smântână şi cu sare şi se pun deasupra, peste ultimul strat de cartofi.

Zi faina!

5 răspunsuri:
| bestWallpaper a răspuns:

Carne tocata de vita-oaie si cartofi taiati rotundlaughing

| MirceaZah a răspuns:

Intra pe www.cauta.ro, aici gasesti retete adunate de pe multe alte site-uri culinare

| Monica_Gagiu_1992 a răspuns:

Pe site-ul www.cauta.ro gasesti o reteta de musaca chiar pe prima pagina. Daca nu e pe placul tau poti cauta pe acelasi site o multime de alte variante :D