| DeXxa a întrebat:

[Sa nu radeti] Cate minute trebuie fiert un ou? Niciodata nu-mi iese straight face

Răspuns Câştigător
| karakedi13 a răspuns:

Salut. Depinde cum îl dorești.

Moale (să curgă gălbenușul) - se lasă 3 minute după ce a intrat în clocot.
Potrivit - se lasă 7-8 minute după ce a intrat în clocot.
Tare - Se lasă 12-13 minute după ce a intrat în clocot.

Sper că te-am ajutat. kiss

9 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

10 minute

| DeDeTweety a răspuns:

Oul trebuie fiert moale, deoarece cel tare este foarte greu de digerat, si ingrasa.pentru cel moale trebuie 2-3 minute dupa ce da in clocot.

| ioana996 a răspuns:

Nui adevarat adriana gresesti amarnic laughing daca vrei sa iasa moale intr-adevar se lasa 3 minute dar dacal vrei tare il lasi 5 sau 6

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minciuneleee! depinde cand il pui in apa ( cand e rece, cand e in clocot apa, pentru ca difera ) maxim 2-3 minute la alegere!

| DeXxa explică:

L-am lasat cat a zis Adriana si a iesit happy

| alexandruth a răspuns:

Stiu ca e veche intrebarea, dar incearca asta, sigur te va ajuta: http://www.eggwatchers.com/

| alexutza697595 a răspuns:

Eu stiam ca 3 minutetongue

| vlad423 a răspuns:

6 minute...atat le las eu laughing si ies intotdeauna! dar eu le pun cand apa e calduta nu data in clocot big grin

| katy2010 a răspuns:

Eu il mai las 10 minute dupa ce incepe apa sa clocoteasca.Nici mie nu imi iesea inainte.Acum fac asa si merge.Si pe mine m-a invatat cineva happy