| pitbullbulterier a întrebat:

glazura de ciocolata ingrasa? (in stare lichida)

4 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Nu conteaza ca se afla in stare lichida sau solida, are aceeasi cantitate de zahar, automat aceleasi nr. de kcal. Da, ingrasa daca o consumi in cantitati mari. Insa daca mananci o portie mica, cateva lingurite, nu ai de ce sa iti faci probleme. Daca e vb. de ciocolata neagra, cu atat mai bine.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă o consumi ocazional şi în cantitate mică, atunci NU îngraşă!

Toate cele bune.

| pitbullbulterier explică:

Si cate calori are 100 de grame?

| SorinaDumi a răspuns:

Bineinteles ca ingrasa. Tot ce contine zahar ingrasa, dar se poate conuma in cantitati moderate "de pofta".