| BubbleGumCupcakesss a întrebat:

Salut,am si eu o problema mare de tot.
Pe pereti am multe semne facute cu creionul, pix sau pete si vreau sa le scot cumva, dar fara varuit.....stiti cumva cele mai simple metode?
VA ROG MULT AJUTATI-MA!

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Incearca cu ceva servetele umede, eu asa mai scoteam ceva pete de pix de pe perete.
Orice solutie ai incerca, tot nu vei putea scoate definitiv si sa nu strici de tot peretele.
Cel mai bine este refacerea peretului (lavabil, vopsea).
Poti acoperi cu un poster sau ceva de design daca e posibil peste urme.
Nu prea s au inventat solutii de genul deoarece ca sa refaci un perete nu te costa prea mult si o solutie de genu' ar costa mai mult decat vopseaua in sine si nu prea este rentabil.
Succes!

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca nu e lavabila nu prea ai cumlaughing

| Numele384637 a răspuns:

Cu lavabila altfel nu stiu.

| Sonia822 a răspuns:

E mai simplu sa vopsesti decat sa le scoti. Si mai ieftin laughing Trafalet 10 lei, vopsea max 50 lei, depinde ce culoare vrei, tavita de surplus, si rulezi in sus si-n jos ca la desen in generala

| biancaebar a răspuns:

Cu produse de la Sanytol eu am curatat pete de mucegai, creioane... cu solutia aia si totul a ramas inmaculat