| alabalaportocalala a întrebat:

Stiti cum se scot petele de marker de pe pereti?

6 răspunsuri:
| Decrepit a răspuns:

Spirt tras prin paine.Acetona are o substanta care lasa o pata galbena, nu e alcool pur, ci diluat. Spirtul, lipsit de colorant, e alcool in proportie de vreo 98% pur, desi gradele n-ar spune acelasi lucru.

| Andreea304 a răspuns:

A alta solutie, mai buna:Vopseste din nou!

| Bibbi1912 a răspuns:

Cu vopsea

| Miawlica a răspuns:

Cu acetona merge, dar cred ca pateaza...

| CoffeeBreak a răspuns:

E simplu..nu le scoti =) Andreea304 are dreptate!

| Ioana2123 a răspuns:

Ia o cantitate mica de pasta de dinti (pasta, nu gel), aplic-o pe pata de marker permanent si freaca bine portiunea cu ajutorul unei carpe mai aspre sau a unei periute de dinti pe care n-o mai folosesti.