| rem1x70 a întrebat:

Are cineva idee de rețeta McToast de la McDonalds?
Teoretic ar trebui să fie simplă, dar nu știu din ce se face pâinea aia super fluffy.
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai tu acasa atatea chimicale

| Bondarel99 a răspuns:

Pe site-ul lor gasesti toate ingredientele pe care le contin toate produsele de la mc. Dar nu si cantitatile pentru ca retetele sunt secrete, insa poti sa iti dai seama in mare pentru ca ingredientele sunt listate in functie de ponderea lor.
Deci cauta la ei pe site, e un fisier pe care trebuie sa il descarci ca sa il poti deschide.
Si painea e asa pentru ca are multi aditivi. Nu stiu daca vei reusi sa faci acasa...