| chokotof a întrebat:

am nevoie de ajutor! Maine am un interviu la McDonalds! Nu imi fac griji din pricina intrebarilor puse de ei, dar imi fac griji ca ar trebui sa intreb si eu ceva ca sa le arat interesul meu fata de aces job! Nu stiu ce sa intreb. Imi poate da cineva o idee? Va rog.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Sunt doua categorii de intrebari pe care le poti pone la un interviu :
1.- contine acele intrebari care furnizeaza informatii suplimentare referitoare la companie, compartimentul unde vei lucra, detalii despre post--- avantajul lor consta in faptul ca reprezentantul companiei te va privi ca pe un individ care nu numai ca-si doreste postul, dar se arata interesat si de viitorul loc de munca [ atentie!--- nu se pun intrebari legatede salariu si alte beneficii! ]
2.- a doua categ. de intrebari, iti permite sa contribui cu informatii valoroase asupra ta, informatii pentru care nu ti s-au pus intrebari. Pentru a intelege ce vreau sa spun, iata un exemplu;
* Exemplu de formulare intrebare:" "Inteleg ca una din preocuparile companiei, in raport cu clientii sai, este calitatea si siguranta alimentului.Cursul de igiena de doua zile pentru care am deja o atestare( daca ai!) ar fi satisfacator?"
Succes si numai bine!

| DjSannan a răspuns:

Pai intrebi cate ore se lucreaza,cat e salariul (asta ar fi principalul ), cum se da concediile, in caz de probleme daca poti lipsi etc

| tecurex a răspuns:

Ai putea sai intrebi cate seminte de susan se pun pe o chifla de mc puisor standard