| nevermind1234 a întrebat:

Salut! As dori sa închid niște orificii dintr-o jucărie de plastic flexibil( o fi silicon). Aveți idee dacă se poate face asta cu un letcon? Pistolul de lipit cu batoane de silicon sigur nu funcționează. Am nevoie de ceva care să topească ambele componente și să le îmbine.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Eu nu m-as juca cu asemenea peteciri, mai ales daca e vorba de jucarii!
Daca bucatile de materiale (aplicate suplimentar) nu se lipesc perfect si se desprind, atunci pot fi FOARTE PERICULOASE, mai ales pentru copii mici (pot fi inghitite usor)!

| nevermind1234 explică (pentru Bula):

De asta întrebam de ceva sigur. Sunt jucării de baie in care se formează mucegai, la fel de periculos, sau chiar mai grav. Dar probabil le arunc si evit orice risc.

| Bula a răspuns (pentru nevermind1234):

Orificiile sunt pentru aerisire si uscare.
Daca le usuci, nu se mai face mucegai.
Le poti spala periodic cu apa in care pui un pic de bicarbnat de sodiu, impotriva mucegaiului.

| nevermind1234 explică (pentru Bula):

Păi nu prea funcționează teoria asta. n-ai cum sa le usuci, nici sa scoți toată apa din ele pentru ca orificiul e prea mic și nu e plat. e ca un tub înspre interior.
Există mari controverse in alte țări împotriva lor... dar eu am aflat abia după achiziția unui set. Le putem păstra pentru joaca pe uscat, dar ma gândeam că merge vreo tehnică de lipire. Oricum am cumpărat acum altele care se pot desface și spala corespunzător. Mulțumesc de răspunsuri.

| Bula a răspuns (pentru nevermind1234):

Mmmmmm... Da!
Treuie sa e gandim la toate aspectele marfii, inainte s-o cumparam.
Altfel riscam sa se accidenteze cineva sau sa ajunga gunoi.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat