| anonim_4396 a întrebat:

Caut și eu niște mâncăruri sănătoase care nu îngrașă, mi-ați putea recomanda ceva? înafara de piept de pui cu legume, orez.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ciorbita de legume si carne slaba, fara ulei, cartofi sau orez, acrita cu bors de casa, ghiveci de legume de vara, supa de rosii, varza calita (dulce sau murata).

| RAY a răspuns:

Nu exista alimente care nu are calorii,totul e sa manci putin nu mult, si din mancare sanatoasa te poti ingrasa, repet mancare care sa nu ingrasa nu exista, cand manci acumulezi energie indiferent de ce manci, dar si consumi energie non stop

| Culinar a răspuns:

Orice mancare ingrasa daca este consumata fara bun simt.
In primul rand mananca mai putin si fa miscare mai multa, tu singur o sa-ti reglezi doza de mancare zilnica in functie de evolutie. Merge 1 gratar mic din carne slaba, 1-2 salate si 1-2 fructe pe zi, sa nu uiti de 2 linguri de cereale care iti dau fibre si energie ...lasa prajelile, grasimile, painea, alcoolul care-ti face pofta de mancare...dar daca lucrezi de exemplu la birou iar dupa program te duci obosit acasa si te culci happy te ingrasi si cu 2 felii de paine goala.

| andreea964 a răspuns:

Mamaliga

| OlarBogdan1999 a răspuns:

Eu sufăr din dragoste și nu am mâncat de 4 zile, încearcă și tu

| farfuriaverde a răspuns:

Buna, eu am un blog pe care scriu ce mananc zilnic, retetele sunt vegane insa daca mananci carne poti adauga.
https://farfuriaverde.com/

| farfuriaverde a răspuns:

Buna eu am un blog pe care postez retete la mancaruri pe care le mananc, site-ul este acesta : https://farfuriaverde.com/