| Katherineeeeeeee a întrebat:

Buna happy puteti sa imi spuneti fructe/legume, ce fel de dulciuri si mancaruri ingrasa?
funda...
funda

5 răspunsuri:
| ilovei a răspuns:

Pai banana, ciocolata, samburibig grin

| tarantulaverde a răspuns:

In primul rind piine alba,albele(zahar,sare,orez,paste), apa putina, vezi si tu care au multe calorii,,, a cartofii prajiti, care de porc

| YourNightmare a răspuns:

Majoritatea alimentelor ingrasa intr-un fel sau altul. Dintre legume si fructe, nu sunt recomandate in diete porumbul, fasolea, bananele, strugurii, cartofii. De asemenea produsele de panificatie, dulciurile - Nutella, ciocolatele, jeleurile, cat si produsele bogate in grasimi ca chipsurile, snackurile etc. Daca urmezi o dieta si nu poti renunta la dulciuri ai putea incerca ciocolata amaruie cu continut de cacao mai mare de 50 %. De altfel sa mananci multe fructe si legume, in special mere si varza care ajuta la ardere happy bafta!

| lovemm a răspuns:

Eu am fost la doctor acu 2 ani si sa iti spun sigur poti sa manaci ce vrei dar cu limita pasta, paine etc. poti manca doar 80 deg pe zi daca chiar vrei in plus fara dulciuri,zahar, cartofi prajiti, carne de porc, cascaval etc fructe poti sa manaci cate vrei mai putin babanele si fructe proaspete ca alea de 2, 3 zile absorb tot zaharul din fructe si devine mult mai dulce si cu mult mai multe calori decat cele normale iaurt poti sa mananci 2 pe zi fructe cate vrei si apa cel putin 2l...

| lovemm a răspuns:

Eu am fost la doctor acu 2 ani si sa iti spun sigur poti sa manaci ce vrei dar cu limita pasta, paine etc. poti manca doar 80 de g pe zi daca chiar vrei in plus fara dulciuri,zahar, cartofi prajiti, carne de porc, cascaval etc fructe poti sa manaci cate vrei mai putin babanele si fructe proaspete ca alea de 2, 3 zile absorb tot zaharul din fructe si devine mult mai dulce si cu mult mai multe calori decat cele normale iaurt poti sa mananci 2 pe zi fructe cate vrei si apa cel putin 2l...