| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Cu ce pot manca branza burduf in afara de mamaliga?big grin

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cu o ceapa si un ceai bun, e un deliciu!happy

| Mihaela1964 a răspuns:

Fa o omleta, presara pe ea branza.Cu cartofi prajiti, cu paine cu unt, cu paste fierte si trase in ulei.Nici o varianta nu e atat de buna ca cea clasica, cu mamaliga, smantana, eventual ou.

| fuzzer a răspuns:

Cartofi pai laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am pus o pe o felie de painea, deasupra am aruncat niste rondele de ceapa pentru a mai taia din greata iar la final am adaugat patrunjel pentru aspect.
Merge si asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Cu omleta, cu cartofi prajiti/copti/fierti.
Pofta buna!
Te pup!

| cristyle a răspuns:

Cu rosii...

| erasier a răspuns:

Eu prajesc bucati de carne cu branza de burduf mamaliga fierbinte, si ceapa verde, iar langa un pahar de vin rosu, o minunatie ma, deja imi e poftalaughing