| Anonim3195 a întrebat:

Cum scot petele de iarba de pe blugi? Tot procedeul daca se poate. Multumesc!

4 răspunsuri:
| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Înmuiaţi pata în oţet pur sau în alcool de 90% alcool (dacă ţesătura permite asta), clătiţi-i normal şi spălaţi-i în maşina de spălat cu detergentul de spălat potrivit (pulbere – rufe albe sau gel – rufe colorate).

| oanamaria12333 a răspuns:

Clor! funda?

| crearesiteweb a răspuns:

Detergenttongue sau cola sau bicarbonat

| androoss a răspuns:

Daca blugii sunt albi, cu clor. Daca sunt colorati pune peste pata sare cu putina apa si freaca bine. Dupa ce a iesit pata, baga pantalonii la spalat sautongueetele de iarbă ies cu spirt. Se freacă pata cu spirt de 90 de grade, apoi se spală uşor cu apă şi clăbuc de săpun, de preferat de casă, în final se clăteşte bine cu apă din belşug.